T: +48 500 030 202

Wentylacja

Świeże powietrze w Oświęcimiu

Oferujemy serwis, projektowanie i montaż wentylacji.

W obecnie wznoszonych budynkach, które mają ocieplone ściany zewnętrzne i uszczelnione okna dużym problemem jest wentylacja. Kiedy wentylacja jest zła mamy do czynienia z problemem wilgoci, która ma bardzo zły wpływ zarówno na budynek (powstawanie grzyba i pleśni), jak i na zdrowie człowieka. Musimy systematycznie wietrzyć nasze mieszkania, a dodatkowo warto zainstalować wentylację mechaniczną. Rekuperatory, czyli urządzenia wentylacyjne z odzyskiem ciepła służą do redukcji kosztów ogrzewania budynku.

Montujemy klasyczne centrale wentylacyjne, a także centrale z odzyskiem ciepła. Wprawdzie te drugie są droższe w instalacji, jednak po czasie można odczuć zdecydowaną oszczędność. Na ich korzyść przemawia także aspekt ekologiczny.

Podstawowymi elementami odzysku energii (zarówno ciepła, jak i chłodu) są:

  • Wymiennik krzyżowy (odzysk energii na poziomie 60%)
  • Wymiennik obrotowy (odzysk energii na poziomie 85%)
  • Układ glikolowy (odzysk energii na poziomie 50%)

Każdy z wymienionych charakteryzuje się indywidualnymi cechami, sprawnością odzysku oraz zakresem zastosowań. Ponadto montujemy wentylatory dachowe, kanałowe, osiowe oraz aparaty grzewczo-wentylacyjne. Wszystkie wymienione usługi oferujemy na terenie Oświęcimia oraz całego województwa śląskiego.

Kontakt

Jeśli życzą sobie Pańswo otrzymać ofertę to zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Opinie Zobacz wybrane opinie na nasz temat naszych Klientów.

Oświęcim

Oświęcim jest czwartym (pod względem liczby mieszkańców) miastem województwa małopolskiego. Jednak jeszcze do 1998 roku należało do województwa bielskiego. Jest to miasto z ponad 800-letnią tradycją i jest jednym z najstarszych grodów kasztelańskich w kraju. Położony jest pomiędzy Wyżyną Śląską a Pogórzem Karpackim, przez miejscowość przepływa rzeka Soła. Warto podkreślić, że jest znakomicie skomunikowane z okolicznymi regionami. Gmina sąsiaduje z Chełmkiem i Libiążem. W Oświęcimiu warto zwiedzić zamek wraz z wieżą oraz Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau. W mieście najbardziej rozwijającą się branżą jest przemysł chemiczny, który funkcjonuje w ramach miasta od XX wieku.